Má 36-ročný bezdetný muž s minimálnou mzdou na páske šancu získať hypotéku 60 000 eur?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom možnosti získať hypotéku. 36-ročný, ktorý nemá deti má zamestnanie od januára s minimálnou mzdou na páske. Chcel by 60 000 eur. Ručil by bytom, ktorý chce získať. Svoje úspory žiadne.

Je vôbec šanca, že by mu banka dala peniaze?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam, že má tento muž príjem cca 570 eur mesačne, tak maximálne by mal nárok na cca 35 000 eur hypotéku. Aj to už je takmer totálny strop a pravdepodobne by získal ešte nižšiu čiastku.

Je to spôsobené hlavne vysokými úrokovými sadzbami.

Viac o hypotéke na byt nájdete v mojom článku: https://relyon.sk/blog/vsetko-o-hypoteke-na-byt/

Určite si článok odporúčam prečítať, aby sa vedel zariadiť do budúcna a aby mal návod, ako si vypočítať maximálnu výšku hypotéky na byt.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk