Má rozvedená matka s dvomi malými deťmi šancu získať hypotéku cca 50 000 eur?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

som rozvedená matka dvoch detí (3 a 5 rokov). Z predaja bytu budem mať cca 60 000 eur, príjem v hrubom 900 eur. Predstavovala by som si hypotéku vo výške cca 40 - 50 000 eur na kúpu 2-izbového bytu.

Akú mám šancu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na výšku hypotéku 50 000 eur by ste vo Vašom prípade potrebovala minimálne 950 eur mesačne v čistom. Aj to rátam, že by ste dostali veľmi dobrú úrokovú sadzbu a vedeli zobrať hypotéku na 30 rokov.

Pri výške hypotéky 40 000 eur by to bolo minimálne 850 eur v čistom mesačne.

Záleží to samozrejme od viacerých parametrov - úrok na hypotéke, Váš vek, Vaša úverová a platobná história, výška Vášho čistého mesačného príjmu, výška prípadného výživného (niektoré banky to akceptujú ako príjem) a tak ďalej.

Pokojne mi môžete tieto faktory špecifikovať do mailu a pozriem sa na to, čo sa s tým dá robiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk