Mám šancu získať pôžičku 500 eur?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som si zobrať pôžičku 500 eur. Môj dôchodok je 202,50 eur a splácať by som chcela po 50 eur.

Mám šancu získať pôžičku 500 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

možno v nejakej nebankovke.

Pri úveroch sa skúmajú 2 základné príjmové podmienky:

  • výška maximálnej výšky úveru,
  • výška maximálnej mesačnej splátky.

Maximálna mesačná splátka sa počíta z mesačného príjmu odrátaním životného minima a 40-tich percent ako povinnej rezervy. Vy máte životné minimum 235 eur a príjem 202,50 eur, tak nezostáva Vám žiadny limit.

Nebankovky fungujú trošku inak, takže jedine tam. Vo všeobecnosti to vôbec neodporúčam. Radšej by som si požičal od rodiny.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk