V ktorej banke, resp. v akej nebankovke mám šancu získať pôžičku 500 eur?

Zodpovedané
27. aug 2021

Dobrý deň,

som na materskej dovolenke a poberám výživné 200 eur. Mám 27 rokov, splátky 30 eur, dve deti. Môj príjem je 450€ +200€

V ktorej banke, resp. v akej nebankovke mám šancu získať pôžičku 500 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

za posledný rok som neriešil so žiadnym svojim klientom pôžičku v nebankových inštitúciách, preto neviem posúdiť aktuálne podmienky poskytnutia. Zároveň upozorňujem, že často pri týchto ponukách, najmä na nízke úvery s dlhou splatnosťou je preplatenie často EXTRÉMNE vysoké.

Štandardná banka, ak máte na účet pravidelne prijímaný rodičovský príspevok a tiež výživné, môže v rámci algoritmu ponúknuť predschválenú pôžičku. Sadzby tam bývajú opäť o niečo vyššie, pri týchto malých objemoch a tiež bývajú dlhé splatnosti - preto aj pomerne vysoké preplatenie.

Váš "rizikový" profil pre poskytovateľa úveru nie je dobrý (vek, 2 deti, bez pracovného pomeru), preto aj získanie malého úveru môže byť problematické alebo za menej výhodných podmienok.

Ja s klientami riešim úverové ponuky z viac bánk/finančných inštitúcií naraz, ponuky sa porovnajú a vyberie sa najvýhodnejšia možnosť. Nedá sa vopred povedať, kde je to najvýhodnejšie vo Vašom prípade.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk