Ako brať Norethisteron na oddialenie menštruácie?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som si oddialiť menzes tabletkami Norethisteron. Viem, že sa majú brať 3 dni pred očakávanou menštruáciou, dočítala som sa aj o možnosti vyvolať si menzes skôr, tak aby som už na dovolenke bola po menštruácii.

Ako ich brať v takom prípade? A či je táto možnosť vôbec možná?

Ďakujem.

Dobrý deň,

doporučila by som oddialenie menzesu a nie jeho vyvolanie. Rozhádže Vám to cyklus a nie je isté, že ten menzes príde včas, prípadne kedy skončí.

Začnite s užívaním 3 dni pred očakávanou menštruáciou (5 dní v prípade nepravidelného menzesu) 2 tablety denne (každých 12 hodín) až do doby, do ktorej si žiadate menzes oddialiť. Po vysadení príde menzes do cca 2 dní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník