Ako dopomôcť samočisteniu?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

v 10. týždni som samovoľne potratila dvojičky. Na pohotovosti už nebolo nič vidieť. Iba to, že sa maternica začala čistiť. Pichli mi injekcie na samočistenie maternice. Následne ma poslali domov.

Je nejaké riziko, keď ma nevyčistili, že môžem z toho dostať infekciu?

Môžem dostať zápal alebo otravu krvi?

Je niečo, čo by som preventívne nemala zanedbať?

Ako dopomôcť samočisteniu?

Nie je 10 dní dlhá doba (do ďalšej kontroly), aby sa mi niečo zo spomenutých komplikácii nestalo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neobávajte sa. Injekcia, ktorú ste dostala sa aplikuje, aby sa maternica stiahla a vypudila všetko čo je navyše. Pokiaľ by na ultrazvukovom vyšetrení videli veľké množstvo reziduí, určite by bez váhania hneď navrhli čistenie.

Vydržte teda do kontroly. Krvácať môžete a pravdepodobne aj budete.

Pokiaľ by ste spozorovali neprimerane silné krvácanie, teplotu či výrazné bolesti podbruška, vyhľadajte svojho gynekológa. Prípadne najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník