Skoro pred mesiacom som potratila a stále špiním. Je to v poriadku?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

13. januára som v 9. týždni potratila. Čakali sme, že či sa začnem sama čistiť a začalo sa to 26. januára. Teraz vo štvrtok som bola na kontole a ešte tam kúsok ostalo. Doktorka mi pichla injekciu na stiahnutie maternice. Stále špiním a krvácanie sa nerozbehlo.

Je to v poriadku?

Nehrozí mi zápal?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

2 týždne od potratu je úplne v poriadku krvácanie/špinenie. Pokiaľ sa ale na ultrazvuku zdalo, že maternica nie je úplne čistá, bude nutná kontrola s odstupom jedného týždňa.

Ak by tam stále niečo zostalo, bude nutný zákrok, aby ste nedostali zápal.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník