Samočistenie pri potrate

elalala
8. júl 2022

Ahojte, som v 5tt, v stredu som bola na kontrole u Dr a ten mi povedal, že plod sa nevyvíja, je rovnako veľké ako pred vyše týždňom. Poslal ma domov ležať a čakať, čo sa stane. Včera (štvrtok) som začala krvácať, tmavá krv ako pri menzese, nemám bolesti, len krvácam. Dr mi povedal, že by bolo ideálne vyčistiť sa sama, vraj je potom jednoduchšie otehotnieť. Moja otázka je, či ísť do nemocnice na kontrolu, alebo radšej ostať doma, kým neprestanem krvácať? K Dr som objednaná na ďalšiu stredu (o 5 dní).

miskamicha
8. júl 2022

@elalala krvacas silno alebo ako zvycajne? Ak tak ako zvycajne isla by som az k dr na kontrolu... ale musis ty vediet ako sa citis

kakakina
8. júl 2022

Ja som takto pred 11 rokmi, sama som sa vyčistila, keď už som nekrvacala išla som k doktorke. Dala mi lieky na udržiavanie,ktoré som nestihla brat, další menzes som už nedostala, behá mi doma 11 ročný šuhaj😉

nika_val
8. júl 2022

Riaď sa tym ako sa citiš..
Ak bude podla teba to krvacanie prisliš silne chod na pohotovosť. Ak dostaneš silne bolesti choď na pohotovost..ak budeš všetko znašať okej tak počkaj na kontrolu u svojej dr..
Ak sa nemylim tak v 5tt by už ale pri samočistení mal "vypadnuť" aj vak s plodom a nie iba zrazeniny.. ale možno sa mylim tym som neni istá
Tak ak to príde nezlakni sa toho ..ale proste rob tak ako to budeš ty citiť a nie podla inych
Ja som radšej išla do nemocnice a nakoniec som rada že som išla lebo som dostala tak silne bolesti že doma by som to ovela tahšie zvladala

ildiko36
8. júl 2022

@elalala neboj nič to sa vycistiš doma, ja som tiez potratila v 6tt a o 3 mes. sa nam podarilo, teraz mam rocneho syna😃
Cez 3mes.sme dali pauzu a na prvy krat sa to podarilo.
Brala som 3mes indonal a kyselinu listovu forte

vierka0508
8. júl 2022

U mna to vycistenie bolo narazove, silne krce, silne krvácanie, doslova to zo mna vypadlo, tak som sla na kontrolne sono na pohotovost a vsetko vyslo same. Potom som este par dni krvacala ale tak normalne a bez bolesti.

gertys
8. júl 2022

Samovycistenie je lepsie. Mala by si krvacat aj take ako hrudky. Je pravda ze je rychlejsia rekonvalescencia kedze nedojde k zasahu chirurgicky. Ale pozor. Ak sa sama dobre nevycistis aj tak ta poslu na kyret aby nedoslo k zapalu. Uvidis co ti povie lekar na kontrole. Drzim palce

elalala
autor
8. júl 2022

@gertys ďakujem, tiež myslím na to, že možno aj tak skončím na tom kyrete...ale psychicky to ťažko znášam, je to moje prvé tehotenstvo, veľmi sme sa s partnerom tešili...úprimne mi je lepšie byť s ním doma a cítiť oporu ako sama v nemocnici...

gertys
9. júl 2022

@elalala chapem ťa. Poznam to velmi dobre. Ja som prvykrat musela na kyret a druhykrat som sa sama vycistila. Vies ze na psychiku je to najlepsie byt doma. Upozornujem ze ak by ku kyretu doslo pytaj si samostatnu izbu pretoze ta hodia inak na izbu s tehotnymi a to uz je iny level psychiky. V nemocnici sa nerozlisuje a neveru na nic ohlad

nika_val
9. júl 2022

@elalala
@gertys
Ja som radšej chcela ist do nemocnice a nechcela som aby sa to dialo doma..lebo by som to mala stale pred očami potom
A aj ked som nakoniec potratila nevyčistila som sa uplne ale nemusela som čakať na nič na druhy den mi to povedali išla som na zakrok a bolo.
A praveže brali ohlad na to a na izbu mi dali pani ktora išla na rovnaky zakrok a aj izba vedla bola rovnako zamerana, tehotne boli až dalej kusok
Ale jasne že každa sme ina, niekomu je lepšie byt doma niekomu nie.. ja pišem iba svoju skusenost za seba

gertys
9. júl 2022

@nika_val mna dali na izbu s dvoma v 8 mesiaci a cely den som pocuvala o tom takze fasa. Podla na vela zavisi od nemocnice, v kazdej inak. Zavisi aj to v ktorom tyzdni o babatko prisla. Je rozdiel 4-5tt a 8-9tt predsalen ak slo o uplny pociatok nemyslim ze to treba hrotit kyretom no ked je to pokrocile zas si nemylsim ze sa dokaze uplne sama vycistit ale neviem ja fakt nie som lekar

nika_val
9. júl 2022

@gertys tak to ano to nepoteší keď ty si prechadzaš niečim takym a daju ta na izbu s buducimi mamičkami.. to muselo byt velmi neprijemne
U mna nastal potrat medzi 8 a 9tt s tym teda ze keď sa to začalo ja som išla hned do nemocnice a hneď si ma tam nechali.. a ako som pisala že take bolesti ake som mala vtedy ja tak som rada že som bola v nemocnici lebo som chytala perfektneho doktora, ktory ma aj počas noci chodil kontrolovat že ako sa citim, ako na tom som s krvacanim ...a mne osobne aj ten personal trochu pomohol na psychike lebo fakt perfektny pristup som vychytala..
Takže je to velmi velmi individualne.. aj ked je to takto neprijemna situacia treba sa aj v tomto riadiť citmi ako to ta konkretna žena cíti tak nech neurobí

ildiko36
10. júl 2022

@nika_val v 8 -9 tt to už ano ,ma sa isť na hospitalizaciu, ja som bola tiež na kyrete,ked som potratila v 8tt ale do 6tt sa nemusí isť na hospitalizaciaciu to sa samo vyčistý, veď to embrio je drobne..a ten portart ani tak nebolí ako v 8tt skôr len psychicky..

nika_val
10. júl 2022

Inak keď sa už o tom takto bavíme..vie žena rozoznať biochemicke tehotenstvo od normal menzesu?

elalala
autor
10. júl 2022

Ďakujem vám, myslím, že to najhoršie za sebou...ešte sa chcem opýtať, ako dlho ste krvácali? A ako dlho po potrate ste znova otehotneli?

gertys
11. júl 2022

@nika_val teoreticky aj ano ale vacsinou to zeny vedia tak ze sa testuju este pred ocakavanou ms a test je pozitivny a zrazu ms a test buely. Vacsinou samozrejme nie vzdy pride ms neskor bud o par dni alebo neskor a je trochu silnejsia alebo bolestivejsia ako obvykle

gertys
11. júl 2022

@elalala ja po kazdom potrate tak 5 dni a normlane o mesiac mi nabehol cyklus ako hodinky. Po poslednom potrate po 5 mesiacoch

nika_val
11. júl 2022

@gertys ja mam taku zasadu že nikdy netestujem pred meškaním a aj to musí meškať aspoň 5dní
A zatial sa držím že to dodržiavam
Ale už 2krat sa mi stalo že ms meškala iba 1deň no hneď prvy deň ako začalo krvacanie tak vyšlo zo mňa kusok (to nebola zrazenina normalna pri ms) toto bolo ja neviem prirovnam to štrukturou ako kusok masa
Fakt sa to tažko prirovnava a aj blbo píše o tom ..s dr som to neriešila len ma tak napadlo naposledy či nemohlo ist biochemicke a toto byť proste nazvyme to zarodok
Prepač fakt sa neviem vyjadrovať na tuto temu 🤦‍♀️

gertys
11. júl 2022

@nika_val jasne v pohode. Mohlo to kludne byt buochemicke. Niektore zeny maju ms na cas a aj tak to prekonaju no iste su tym len tie co testuju skor a tym padom to vidia. A potom zakladaju 15 doskusii denne ci je este sanca. No co Vam poviem. Tiez mi napadlo ze mohlo ist aj o vajicko ktore sa neuchytílo a vyplavilo sa s ms

nika_val
11. júl 2022

@gertys aj ked sa radim do skupiny snažiliek tak nie som jedna z tych čo presne v den ovulacie musi mat sex 3krat za den a testuje hned dobre ze nie na druhy den 😀🤦‍♀️
Ja sa snazim drzat zasady ze pokial nemešká viac ako 5dni tak netestujem!
Len som už po jednom MA a tak si začinam všimat samu seba ovela viac (co niekedy par dni pred ms ide pekne na mozog ale držím sa 😀) a aj svoj cyklus a teda aj menštruaciu a toto ma pri poslednych 2 "zaujalo" a chcela som to riesit aj s dr ked pojdem na kontrolu ze čo si mysli ona o tom
Tak že ved spytam sa aj tu na nazor 🙂

gertys
11. júl 2022

@nika_val ved za opxtanie clovek nic neda. Uplne to chapem. Ja som po prvych dvoch si davala pauzu vzdy rok a teraz po poslednom mi to nedalo. Vajicko sa vzdy oplodnilo ale neudrzalo. Zacala som brat kyselinu, pila alchemilku, kuoila som si test ovulacny. Paradox je ze moj muz bol iniciatorom presne v tie 2 ,,potrebne” dni. Takze to bolo uplne take pekne spontanne nesilene. A uz ked mi po 3 tyzdnoch zacalo byt zle, zacala som nieco tusit. Ja som si robila test pred meskajucou ms bolo to prvykrat v zivote vzdy som cakala kym meska ale bolo mi naozaj velmi zle tak len preto

nika_val
11. júl 2022

@gertys u nas to je podobne ze aj ked viem že teraz su tie spravne dni ale nie je proste chut na sex vtedy tak to nesilime len preto "lebo musime"
Nechavame to skor na nahodu ale tento posledny cyklus som vedela že by z toho mohlo niečo byť a uprimne aj som začala mat podobne priznaky ako vtedy (nechutilo mi jest, povinny poobedny šlofik inak som nevedela fungovať, a zase mi začala strašne smrdiet iqos čo fajčí priatel) tak som si fakt už myslela že sa zadarilo..ms meškala deň ale na druhy deň tamto a hned prve čo ma napadlo bolo biochemm.. no kedže som sa netestovala pred tym tak fakt neviem
Uvidime tento mesiac čo bude, rozmyšlam že nasadim aj kys. listovu
Ďakujem za rady a nazory a hlavne za rozumne odpovede 😊 tuna sa to niekedy tažko hlada

zuzsat
12. júl 2022

Obdivujem zeny ktore doma potratili. Mne v 8+4tt vyvolali potrat v nemocnici tabletkami do posvy (anembryomola) a bez silnych liekov do zily by som od bolesti skrabala steny zubami. Doma by som to sama nedala

gertys
12. júl 2022

@zuzsat za mna najlepsie je prist chirurgicky zakrok normalne vybrat a uz. Tka som prisla naposledy o 10 tolko co som sa zlozila uz ma brali a o 14 som bola vycistena doma. Bez bolesti bez problemov bez komplikacii a mala som pokoj

gertys
12. júl 2022

@nika_val mate pravdu tiez som za to ze nasilu to enma vyznam nech ma zena akokolvek plodne dni. Je to mozne lebo ja som mala priznaky uz tyzden pred ms a test bol pozitiny takze urcite sa mohlo jednat o tehotenstvo. Je mi luto ze to nevyslo ale aspon je lepsie biochemicke ako neskor kedy uz je potrebny kyret a nemusite na nic cakat. Drzim palce nech to vynde ako si prajete 🙂

nika_val
12. júl 2022

@zuzsat ja som mala tak isto hrozne silne bolesti.. a mme do žili lieky ani nezabrali ja som si bola pytat nieco silnejšia tak mi dali nejaku injekciu do zadku a az ta zabrala.. preto som pisala že som rada ze som bola v nemocnici vtedy
Ale tak ako sa pisalo vyššie v tych tyždnoch je asi velky rozdiel

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre