Ako liečiť svrbenie a opuch?

Zodpovedané
15. apr 2022

Dobrý deň,

už 4 dni užívam Dorsiflex tabletky 3x denne jednu tabletku a Diompraz jednu tabletku denne. Dva dni dozadu som si všimla opuch a veľmi mierne svrbenie. Výtok nemám. Aplikujem Papilocare gél (neviem či ide o výtok bledožltej farby alebo o gél).

Môj gynekológ má dovolenku.

Môže ísť o reakciu na lieky, alebo je to skôr nejaká infekcia?

A ak ide o infekciu, mám ísť na pohotovosť?

Stačí nejaké probiotikum z lekárne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

s perorálnou liečbou ťažkosti nesúvisia. Pokiaľ ste iba začali liečbu s Papilocare, mohlo by ísť o precitlivelosť na niektorú zo zložiek obsiahnutú v prípravku. V tom prípade ukončite liečbu.

Ak ho užívate dlhodobo, skúste Gynex penu na intímnu hygienu. Má chladivý účinok, uľaví od ťažkostí. Ideálne v kombinácii s probiotikami - napr. Gynimun intim protect.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník