Ako má vyzerať ovulácia po spontánnom potrate?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

som po spontánnom potrate v 12. týždni a všimla som si na sebe začínajúcu ovuláciu. Menštruácia mi ešte neprišla. Testy vyšli pozitívne. Po negatívnom zasa bolesť a zase pozitívny test.

Ako je to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

ovulačné testy sú žiaľ iba orientačné. Všeobecne platí, že pri pozitivite testu (dve rovnako intenzívne čiarky) prebehne do 24 hodín ovulácia.

Najideálnejšie je sa ale snažiť 2-3x týždenne v rámci celého cyklu. Tým zvýšite Vaše šance na maximum.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník