Ako postupovať pri užívaní lieku Fluomizin a Progestanele?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

od 7. novembra si mám zavádzať 2x 1tbl Progestanelle pred plánovaným KET. Po menštruácii sa mi nepáčila farba výtoku, tak som navštívila môjho gynekológa, aby mi spravil stery. Zjavné problémy nemám. Žiadna bolesť, pálenie, svrbenie nemám.

Keďže sa mi blíži vklad, tak do výsledkov steru mi gynekológ predpísal Fluomizin. Výsledky steru budú v pondelok. Lenže mne ešte ostávajú 2 tabletky do dobratia Fluomizínu a od rána si mám vkladať aj Progestanelle.

Môžem si vkladať s nejakým odstupom, napr. ráno Progestanelle, poobede Fluomizin a večer Progestanelle?

Alebo mám tie posledné 2 tablety nedobrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

otázka ku mne dorazila dnes, tak neviem či je ešte aktuálna. Predpokladám, že už poznáte výsledky vaginálneho výteru a viete ako ďalej postupovať.

Pokiaľ ste hovorili až o pondelku budúci týždeň, postupovala by som ako ste sama napísali. Ráno Progestanelle, podvečer Fluomizin a pred spaním Progestanelle.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník