Môžem brať Lactofeel na pálenie a svrbenie, keď som tehotná?

Zodpovedané
27. dec 2023

Dobrý deň,

zajtra budem v 12. týždni tehotenstva. Trápil ma žltý vaginalny výtok, lekár mi predpísal vaginálne tablety Fluomizin. Výtok mi prestal, no začalo mi pálenie a občasné svrbenie. Pálenie pošvy cítim po močeni. Myslím si, že to asi bude bakteriálna vaginóza. Môj doktor má dovolenku a neviem ako postupovať. V tehotenskej knižke som videla Lactofeel.

Môžem ho užívať po Fluomizine?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Lactofeel sa môže užívať v gravidite. Odporúčam čím skôr navštíviť gynekológa.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie