Ako zastaviť krvácanie a rast hematómu v 12. týždni?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

dakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Nakoľko zo mňa začala liať krv, tak som išla na pohotovosť. Je tam hematóm 20 x 7 mm. Umiestnený je pod bábätkom, takže ani jeden z nás nie je v nebezpečenstve. Mám pocit, že je až pod plodovým vajcom.

Dostala som injekciu na zastavenie krvácania a mám kontaktovať mojho lekára. Odmietla som hospitalizáciu kvôli syndrómu bielych plášťov. Keď som ďalší deň vstala z postele, tak opäť zo mňa vyšlo kopec krvi. Na pohotovosti som bola v stredu. Volala som môjmu lekárovi, partner mu odniesol správu. Nič mi nedal a ani ma nekontaktoval.

Teraz krvácam čerstvou tmavočervenou krvou. Nie veľa, ale je to na vložke a aj na toaletnom. Teraz večer som si dala Ascorutin 2 tbl.

Čo mám brať, aby som prestala krvácať?

Môžem si dávať Ascorutin 3 x 2 tbl?

Môže hematóm rásť, keď sa zastaví krvácanie?

Doma mám ešte Duphaston.

Mám 31 rokov a začiatkom októbra 2021 som mala missed v 9. týždni.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som to určite riešila hospitalizáciou. V nemocnici Vám vedia podať lieky na zastavenie krvácania injekčne alebo infúzne. Ascorutin aspoň 1 tabletku 3x denne, Duphaston rovnako 1 tabletku 3x denne v pravidelných 8 hodinových intervaloch sú samozrejmosťou. Plus prísny kľudový režim a trpezlivosť.

Hematóm môže rásť, až sa placenta odlúči. Pokiaľ sa krvácanie včas zastabilizuje, je potrebné rátať s možným dlhodobým špinením (pokým sa hematóm nevyčistí).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník