Aký je Váš názor na krvácanie v 12. týždni?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

som v 11. týždni + 6 dní, vitalita potvrdená. Beriem len kyselinu listovú a vitamín K. Placenta je orientovaná na prednej strane.

V 8. týždni som bola hospitalizovaná pre zakrvácanie. Po pár dňoch ma pustili s tým, že asi som mala mať v tom obdobi menzes. Na prvej poradni v 11. týždni bolo všetko ok, ale nasledujúci deň som mala na toaletnom čerstvú krv. Letela som k svoju gynekológovi, ktorý povedal, že nič nevidí. Vraj je všetko ok, lebo stále je srdiečko a placenta sa neoddeľuje. Následne som 2 dni špinila.

Zajtra začínam 12. týždeň. Prišla som domov z práce (dnes som trochu viac aj chodila) a pri sedení som cítila, že asi krvácam. Išla som na wc a opäť krv aj na nohavičkách, aj na toaletnom. Nie sú tam zrazeniny, ani tmavá krv. Je tam svetlá krv.

Je to v poriadku?

Prečo takto krvácam?

Môj lekár veľmi nechcel, aby som brala Ascorutin. Vraj sa môžu uzatvoriť aj dôležité cievky. A pokial to nie sú zrazeniny a nemám bolesti, tak je všetko ok.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa môjho názoru by ste v prvom rade nemala chodiť do práce a mala by ste mať nariadený kľudový režim.

V prvom trimestri sa prepájajú cievy vyvíjajúcej sa placenty a Vaše cievy. Pokiaľ niektorá praskne, vy začnete krvácať/farbiť. Je ale potrebná opatrnosť.

Ja osobne by som zvážila nasadenie progesterónu a Ascorutin by som doporučila tiež. Spevňuje stenu drobných ciest a neuzatvára ich. To počujem prvýkrát.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník