Krvácanie a výtok v 12. týždni

lele7
10. mar 2015

Ahojte,
som v 12tt, už skoro 13 tt. Asi v 8 tt som mala pár dní hnedý výtok, lekár mi dal Duphaston 2x1 a Ascorutin 3x1, po asi 5-6 dňoch to prestalo a bolo dobre. Bábo v poriadku, aj pekne rastie. Teraz v 12tt v nedeľu ráno, keď som bola na wc, zistila som, že slabo krvácam červenou krvou, zľakla som sa a išla hneď na pohotovosť. Dali mi injekciu a predpísali opäť Duphaston 4x1. Nepovedali mi nič, vraj príčiny aj následky môžu byť rôzne. Jediné, čo ma teší, že bábo opäť narástlo, takže snáď je v poriadku. Krvácanie nebolo veľmi silné a po injekcii prešlo do slabunkého hnedého výtoku, ktorý som mala aj v pondelok. Dneska ráno to ale bol už červeno-hnedý výtok, nie je to silné, ale aj tak sa obávam, že je tam opäť trochu krvi.
Máte niekto podobnú skúsenosť, prosím?

mnamko
10. mar 2015

@lele7 brala by som nadalej aj ten ascorutin mne pomohol

lulu369
10. mar 2015

@lele7 určite brať aj duphaston aj ascorutin a určite ísť radšej ku gynekológovi....

andyxx
10. mar 2015

ahoj, ja som začala krvácať v 10. tt, sanitka ma zobrala hneď do nemocnice a zistili že mi praskla cievka v maternici. Nastalo odlúčenie, spôsobené krvnou zrazeninou čo som mala ešte v maternici, ale našťastie som už potom nekrvácala. Dali mi Duphaston, ale ten som brala už dva týždne pred tým, Ascorutin a niečo mi aj pichali. Bola som tam dva týždne, pustili ma lebo zrazenina sa pekne vstrebávala a bábätko pekne rástlo. Ale povedali že sa buď vstrebe alebo budem ešte špiniť a vyplaví sa. V piatok idem na kontrolu tak uvidíme či je už úplne preč. Inak teraz sme v 13tt.

lele7
autor
10. mar 2015

Ja som si všimla, že to mám už druhýkrát presne v čase, kedy by som normálne mala menštruáciu. Možno to s tým súvisí...

kattyy3
10. mar 2015

Ahoj aj ja pridavam svoju skusenost, hlavne hlavu hore a co najmenej stresov to neprospieva drobcekovi. Aj mne sa to stalo v 10t takze dva krat za sebou pohotovost ale nastastie babo bolo v poriadku tiez mi dali injekciu no pomohla iba na par hodin a potom opat a silnejsie. Vies niekedy ani lekari nevedia preco sa to deje zial musis sa s tym zmierit tak ako som musela aj ja, mne to preslo po 10 dnoch a samozrejme 3t som bola PN. Brala som utrogestan a fraxoparine. Jedina rada je zachovavat klud a nestresovat i ked to je velmi tazke, chodit na kontroly ja som ich mala kazdy tyzden a oddychovat. Ziadna zataz ziadny stres a verit drobcovi drzim palce

piacere
10. mar 2015

ja som celý prvý trimester s prestávkami špinila a potom som sa v 20tt rozkrvácala pre nízko uloženú placentu. A až vtedy mi povedali, že už to špinenie v prvom trimestri muselo byť z toho, že sa placenta vytvárala veľmi nízko. Takže aj to môže byť príčina, alebo sa ti robia hematómy. Každopádne jasná krv je v tehotenstve nebezpečná (špinenie, hnedé, to je už len stará krv, ktorá sa vyplavuje...).
Jednoznačne smer pohotovosť, prísny kľudový režim a mali by si ťa tam nechať a hľadať príčinu.... v 13tt už neexistuje, aby ti povedali, že nevedia z čoho krvácaš jasnou krvou, na sone vidno aj placentu, aj prípadný hematóm....

barboritta
10. mar 2015

Ja som tiež zakrvacala V 12tt,ale že riadne masívne, nik neprišiel na to z čoho to bolo. Už sa to neopakovalo do konca tehu. Možno cievka nejaká. Nemusí to vždy dopadnúť zle ale aj môže. Ja by som to dala skontrolovať

lele7
autor
10. mar 2015

@barboritta a ako dlho Ti to trvalo? čo Ti na to dali?

barboritta
11. mar 2015

@lele7 no iba jednorázovo, keď som sa postavila z gauč a zo mňa vytieklo asi pol litra, potom ešte dva dni hnedé špinenie. Brala som iba magnézium a ascorutin. Kľud na lôžku a prešlo to

anjelik87
11. mar 2015

@barboritta pol litra??? Si si ista?

barboritta
11. mar 2015

Veľa prevela, no nohavičky šli rovno do koša, po bielej farbe ani stopy, tepláky tiež dobre špinavé, gauč to trochu chytil tiež. Tak ja neviem či to mohlo byť menej, ale asi nie.

anjelik87
11. mar 2015

@barboritta fuu tak to musel byt riadny strach teda ☹

barboritta
11. mar 2015

@anjelik87 ti poviem, keď mi lekár na pohotovosti povedal že srdiečko bije by som ho bola vybozkavala od šťastia. V živote som sa tak nebála

lele7
autor
11. mar 2015

fúha, @barboritta , ja som mala síce len trochu krvi, ale aj toho sa bojím. posledné dva dni mám ráno taký červeno-hnedý výtok a cez deň potom už takmer nič, tak neviem, čo to má znamenať 😒 beriem ten duphaston a veľa oddychujem, ležím, ako mi lekár kázal, tak dúfam, že to prejde a všetko bude s bábom v poriadku.

piacere
11. mar 2015

@anjelik87 mne sa v 20tt odlúčil kúsok placenty a tiež to bol "masaker", čo sa týka krvi.... 😔

barboritta
11. mar 2015

@lele7 a kedy sa máš prísť ukázať? Chlipkaj citrónovu vodu, vraj aj to pomáha proti krvácaniu,ak nepomôže,aspoň proti prechladnutiu🙂

lele7
autor
11. mar 2015

@barboritta povedali mi, že ak mi to bude utíchať a úplne prestane, tak stačí o dva týždne na poradňu, ak nie alebo sa bude zhoršovať, tak hneď. tak si dávam pár dní a uvidím, ako sa to bude vyvíjať.. ďakujem za radu, skúsim tú citrónovú vodu 🙂

lele7
autor
16. mar 2015

tak som bola dnes u doktora, kedze som v sobotu opat krvacala a neprisli na to preco, a pravdepodobne dnes zistil pricinu, ide o vrodenu chybu maternice, moja maternica ma iny tvar ako je obvykle a asi preto krvacam, nie z tej casti, kde je drobcek, ale z nejakej inej..

micinka222
16. mar 2015

@lele7 drzim silno palce a hlavne sa nestresuj a vela oddychuj 🙂

marshmallow
16. mar 2015

Baby ked krvacate mate bolesti????Lebo ja mam krce bez krvacania

micinka222
16. mar 2015

@marshmallow ked som krvacala ja pred rokom aj pol..tak som bolesti nemala,,ked by som si nenasla na vlozke najprv hnedy vytok ani by som nevdela..no to som isla na pohotovost a vsetko bolo este ok,pocula som srdiecko a doktor mi dvihol duphaston na vacsie davky..o dva tyzdne neskor som sa postavila nad ranom z postele ze idem na zachod a v tom ako som vstala sa zomna spustila krv..ale to bol taky sok..cele pyzamove gate som mala po kolena krvave a aj nohavicky na vyhodenie aj dlazka.. ☹ ani pri tomto krvacani som ziadne bolesti necitila,ani tvrdnutie bruska,,bolesti zacali asi az cca o 3-4 hodiny a tie krce ze uz ma doktor skoro rano nevedel ani vysetrit ☹ no bohuzial premna to vtedy skoncilo velmi zle a najhorsie ako mohlo 😢 drzte sa baby ,hlavne prvy trimester a vela oddychujte..verim ze moj pripad bol iný ako je vas 😉

marshmallow
16. mar 2015

@micinka222 joj to mi je luto :( ja mam krce od zaciatku ja som vlasne myslela ze dostanem Ms no krv nic a krce ano kazdy den a to som v 7tt

micinka222
16. mar 2015

@marshmallow aj mne ale priroda bola silnejsia vtedy asi.. ☹ stae tu bude akoby somnou a clovek nezabudne..no poslalo mi asi tuto hviezdicku co cakame a uz sme v 31tt aj beries nejake lieky??duphaston??mne to dal aj pri terajsom tehu aj ked som nekrvacala lebo uy som bola rizikova..skus si dat aj magnezium aj to pomaha,ja beriem tri krat denne 2 tabletky..mohlo by ti to na tie krce pomoct

micinka222
16. mar 2015

@marshmallow a dokial nespinis je to dobre 🙂 na zaciatku tehu som mala aj ja taketo bolesti stale som mala pocit akoby som mala dostat mrchu..aj chrbat a brucho az som sa bala no takto na zaciatku to je normalne ak nespinis 😉 zalezi ale zasa ake su to krce

lele7
autor
16. mar 2015

@micinka222 ďakujem, nestresujem, verím, že všetko bude ok 🙂 drobček je bojovník, bude dobre 😉
@marshmallow tiež si myslím, že pokiaľ to nie sú nejaké veľké bolesti a je to bez krvácania alebo špinenia, tak je to OK, ja som tiež mala na začiatku pocity skoro ako keby som mala dostať ms, to sa ti asi prispôsobuje maternica. ale ak máš veľké bolesti, pre istotu si zbehni k doktorovi, budeš kludnejšia

marshmallow
16. mar 2015

@micinka222
@lele7 baby co ja viem ci su velke ako kedy dakedy kusok pobolieva ale par krat som mala tak ze uz mi urcite pridu a nic....beriem dufaston a utrogestan mi dal uz v 5tt kvoli krcom kontrola v 8tt ale mna porazi do vtedy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre