Čo znamená hnedý výtok po kyretáži?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

pred 5 týždňami som musela podstúpiť kyretáž kvôli vvch plodu v 14. týždni. Po dvoch týždňoch od zákroku mi pani doktorka pichla injekciu na stiahnutie maternice.
O dva týždne na to bolo na UTZ všetko v poriadku. O ďalší týždeň (30. deň po zákroku) som dostala menštruáciu, ktorá trvala ako vždy tri dni. Teraz štyri dni po poslednom dni krvácania som mala po utretí hnedý výtok.

Čo to môže znamenať?

Je to v poriadku, alebo mám radšej navštíviť doktora?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvý menzes po zákroku býva trochu odlišný ako bežne.

Neobávajte sa. Pokiaľ bolo na ultrazvuku všetko v poriadku, nemáte bolesti či teplotu, tak by malo byť všetko v poriadku a špinenie pomaly ustúpi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník