Mám riešiť s lekárom dlhú menštruáciu po kyretáži?

Zodpovedané
30. okt 2022

Dobrý deň,

bola som na kyretáži po ktorej som krvácala cca 14 dní, nakoniec mi dávali injekciu na stiahnutie maternice tuším. Týždeň nato som dostala menštruáciu, ktorá trvala 12 dní a po 10 dňoch som dostala zase, ktorá trvá už 8. deň a je rovnako silná ako v prvé dni. Mám 25 rokov.

Mám to riešiť s lekárom alebo je to normálne?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak by ste opäť krvácali dlhšie ako 10 dní, prípadne by sa krvácanie opäť v krátkom čase zopakovalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa. Bude to nutné vyriešiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník