Je nutná kyretáž?

bobulka34
6. feb 2015

Meškala mi menstruacia cca 10 dni, potom som dostala menzes , ktory trval cca 14 dni a nevedel sa zastavit. Bola som u lekara , pozrel ma ultrazvukom a napisal, ze odporuca kyretaz a maternica je velka. Po podanej injekcii krvacanie preslo. Mate skusenost s tymto zakrokom? co moze sposobit taketo problemy, mam trvat na este jednom vysetreni. dakujem za rady. mam po40-tke sa stalo sa mi to 1 x

meusicka
6. feb 2015

@bobulka34 ja s tym sice skusenost nemam, ale urcite by som na kyret nesla. pre maternicu ani ten kyret nie je prave najlepsi.ja som ho musela podstupit po spontannom potrate.
skor by som skusila pit nejaky bylinkove caje, alchemilku zltozelenu na posilnenie maternice, rebricek obycajny na upravu cyklu. zabera aj proti silnemu krvacaniu, zastavuje krvacanie .... to sa tyka toho rebricka, sama to mam odskusane.
prajem nech ste coskoro fit.

tenerifka
6. feb 2015

@bobulka34 Mozno si prekonala spontanny potrat, preto to meskanie a dlhe kravcanie. Mala by si znovu absolvovat ultrazvuk, aby si bol lekar isty, ze ti v maternici nezostali nejake zvysky tkaniva, ktore by mohli sposobit infekciu. Takisto treba sledovat, ci sa ti nezvysi teplota, prip.ak sa zacnes citit zle, treba ist na pohotovost, lebo to moze byt priznak infekcie zo zvyskov, ktore ti tam mohli zostat, vtedy treba urobit kyretaz, ale ak je maternica cista, tak samozrejme netreba.....

bobulka34
autor
6. feb 2015

dieta uz neplanujem, robila som si aj test, bol negativny. takze o potrat zrejme neslo. dost sa bojim toho zakroku.

gubiko
6. feb 2015

@bobulka34 ja som bola na kyretáži po spontánnom potrate. ako tenerifka píše, je to dôležité, aby sa v tele nevytvorila infekcia zo zvyškov plodu. neviem, prečo ti to doktor odporučil, no ja by som na zákrok šla, veď by ťa naň hádam neposiela zbytočne. jedna pani na izbe tiež bola na tom, lebo lekár ju zo zdravotných dôvodov poslal, ale dôvod si už nepamätám.
ten zákrok samozrejme nie je nijak príjemný, mala som po ňom bolesti, nevedela poriadne chodiť dva dni. ale ako prežiť sa to dá.
ak si si tým nie istá, spýtaj sa lekára, prečo ťa naň posiela.

gubiko
6. feb 2015

@bobulka34 pozri, radšej podstúpiť jednodňový zákrok, ako dostať nejakú infekciu alebo niečo horšie a liečiť sa na to o dosť dlhšie alebo zomrieť.

olsiv
6. feb 2015

mne kyretáž v takomto prípade pomohla, krvácanie sa potom upravilo, zákroku sa netreba báť, vykonáva sa v narkóze , nie sú potom bolesti, po hodine som odišla domov ...samozrejme s doprovodom

trgypadl
6. feb 2015

@bobulka34 ahoj kolko mas presne rokov?

cherry1981
6. feb 2015

Mne sa to stalo, povedali mi, ze tym, ze mi meskala menstruacia, vtedy to boli 3 mesiace, mi narastla, vysoka stielka? tak nejak..maternice, a ked som velmi krvacala az tak, ze som nestihala menit vlozky, ked som sa postavila, tak hned som cela bola spinava tri vlozky mi nepomahali tak som letela k dr. a hned na kyret. Odvtedy sa mi to stalo potom zase asi dva krat, ale to som sa uz nedala pod noze, alebo na kyret som nesla, zastavili to liekmi, ale uz vtedy mi povedali, ak sa to nepodari zastavit, tak len kyret zase. Mne vzdy narastla vysoka stielka maternice, mavala som velmi nepravidelnu menstruaciu, a odporucili mi dat teliesko, a to som si dala pred dvomi rokmi, ale odvtedy menzes super, ale casto spinim medzi dakedy aj dva mesiace, ale aspon sa nemusim bat, ze vykrvacam...
@bobulka34

maminag
6. feb 2015

ahoj, mám švagrinkú, ktorá má tiež po štyridsiatke, a tiež mala rovnaký priebeh, menštruáciu nedostala, myslela si, že je tehotná, nakúpila tehu testy, tie tehotenstvo vylúčili, šla k dr. pichli jej injekciu, aby menzes dostala, dva týždne to bolo v pohode, a potom začala znova krvacať, tri týždne v kuse, znova išla k dr., a o dva dni hneď aj do nemocky na kyret, kde jej vyčistili maternicu....doktorka jej povedala, že po 40. je to už tak, hormóny si robia čo chcú...

ivet1371
6. feb 2015

Mne sa to raz stalo tież ze som dlho krvacala pichli mi injekciu a brala som lieky a prešlo to.od vtedy keď som videla ze viac krvacam tak som si dala celaskon šumivy dve 500mg dva krát denne.a upravilo sa mi to.tież mam po 40 tke.ale kamoska to mala aj jed nemá 40

cherry1981
6. feb 2015

@ivet1371
@maminag nemusi to byt po 40 -roku zivota, mne sa to stalo pred 30-siatkou. Mala som 29, ale vtedy mi povedali, ze toto mavaju vacsinou zeny, co uz idu do prechodu a moje hormony tak rapluju, ako keby som sla do prechodu

blanch12
6. feb 2015

@bobulka34 pred rokom som mala to iste..dr. mi dal dve moznosti 1. pockat (aj napriek neustalemu krvacaniu) na dalsiu menstruaciu a ci sa s nou nevyluci to co je navyse..ako pisu dievcata - vysoka stielka alebo polypy..hocico co je tam navyse a nema byt..vacsinou to je pri nepravidelnom cykle a co som bola prekvapena-dlhotrvajuce pouzivanie tamponov 😨 ...a 2. moznost -kyret...vybrala som si kyret..mala som 38 rokov, krvacanie neprestavalo, chcela som otehotniet a nechcela som cakat ci sa to 'vyriesi' samo alebo nie...

Kyret bol uplne v pohode..nakoniec to bol polyp, ktory by sam neodisiel...tak cii tak byto riesili kyretom..po nom som mala koooonecne pravidelny cyklus a koonecne v podstate nebolestivy, ale to co vychadzalo pri kazdom cykle boli obrovske kusy...nestihala som vlozky menit....no a po roku som konecne otehotnela, ale pred dvoma tyzdnami v 10tt spontanny potrat ☹ ...tak som opat po kyrete...tento bol ale iny.. ☹...

..na tvojom mieste by som sla na kyret..nemyslim si, ze je to kvoli veku...proste sa to stava..

Drzim palce hlavne nech si v poriadku 🙂

blanch12
6. feb 2015

@bobulka34 ...este som zabudla dr. Mi robil dve vysetrenia kedy meral velkost a rast toho polypu(zvacsenia) maternice v rozsahu 7 Dni...a na zaklade toho mi skor odporucal kyret ako cakat...za tych 7 dni tam bol dost velky narast...

lejuska412
25. júl 2018

Ahojte asi 20 dní krvacam s 2 dnovou prestávkou. Raz je to veľmi slabé a raz trochu zosilnie. Dnes som bola u lekárky a poslala ma na kyretaz aby sa zistila príčina krvácania. Ja veľmi na ten zákrok nechcem ísť. Nedá sa to riešiť inak? Nemáte s tým skúsenosti? Dala mi aj lieky Dicynone a Ascorutin na zastavenie krvácania. Ďakujem za odpoveď

beton
25. júl 2018

@lejuska412 netreba ísť na kyretáž, telo si to vie vyriešiť samo, ale treba tomu čas. Je si to však ťažko presadiť u lekárov, lebo nie sú na tento prístup zvyknutý a boja sa toho. Keď hľadáš, nájdeš však ženy, ktoré zvolili vyčkávací prístup a telo si poradilo. Je dobré mať napriek tomu dohodnutého lekára, ktorý ťa sleduje a vie, ako to chceš. Pre telo je oveľa menšia záťaž, keď to prebehne prirodzene a rýchlejšie sa zregeneruje. Zatiaľ čo kyretáž je rizikový zákrok, ktorý so sebou často nesie následky. držím palce.

lejuska412
25. júl 2018

@beton ďakujem zvažujem ešte ze pôjdem za iným gynekológom a spýtam sa ci sa to nedá inak riešiť. Ale neviem ci sa dá ísť za iným a pritom nezmenit svoju gynekologičku.

ingridkal
18. jan 2019

@lejuska412 mohla by som vediet ako ste to riešila ? ja teraz rieším niečo podobne...

ingridkal
18. jan 2019

@beton tiež som toho názoru no človek z každej strany počúva niečo iné a potom nevie čomu má verit...poznáte niekoho kto si s tým poradil sám ?

beton
18. jan 2019

@ingridkal samozrejme, poznám.

ingridkal
19. jan 2019

@beton a dalo by sa súkromne cez správu nakontaktovat ? velmi pekne dakujem

beton
25. jan 2019

@ingridkal spokojne, píšte.