Čo znamená tento nález z mamografie?

Zodpovedané
18. jún 2022

Dobrý deň,

poprosím o vysvetlenie nálezu z mamografie:

Zmnoženie fibroglandularneho tkaniva v horných a lateránych kv. bilat, denzného hruboškvrnitého charakteru, v ktorom ložiskové zmeny nemožno spoľahlivo vylúčiť, bez zjavných spikulovitých TU formácií a bez zhlukov maligných MK. Vpravo v DMQ uzlovitý terén až náznak uzla do 25 mm. Ojedinelé MK. Koža, podkožie v norme. Axily a subaxily voľné.
BI-RADS 0 potreba do vyšetrenia USG.

Ďakujem.

Dobrý deň,

veľmi jednoducho povedané, máte príliš “husté” prsníky a mamografické vyšetrenie je neprehľadné. Preto je nutné doplniť ultrazvukové vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník