Aké sú moje výsledky z mamografie?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

bola som na mamografii.

Výsledok:
Obojstranne v axilach lipomatozne LU.
Štruktúra žľazového parenchymu veku primeraná, difúzne zmnožená, menej prehľadná, heterogénne denzná. Bez zreteľnej expanzívnej lézie. Bez prítomnosti patologických mikrokalcifikátov. Koža nezhrubnutá, retromamarne a retromamilarne struktury nenapadne.
Záver:
Difúzne zmnoženy a neprehľadný žľazový parenchym.
Ide o nález BI RADS kategórie 0 - Neukončené hodnotenie - Vyžadujúce doplnenie USG vyšetrenia.

Čo znamenajú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledok je v poriadku. Je ale potrebné doplniť ultrazvukové vyšetrenie, pretože štruktúra Vašich prsníkov je “príliš hustá”, aby sa mohol výsledok mamografického vyšetrenia uzavrieť. Prsník je tým pádom menej prehľadný. Aby som Vás upokojila - prsníky mladých žien sú “husté”, preto sa pred 40 rokom života ženy neposielajú na mamografické vyšetrenie.

Ide o bežný postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník