Čo znamená tento nález z mamografie?

Zodpovedané
16. okt 2022

Dobrý deň prajem,

chcela by som Vás poprosiť o objasnenie nálezu z mamografie:
Koža jemná, podkože voľne, mamily bez retrakcie, miestami stac. asymetrické heterogénne žľazové rezíduá v prospech ľavej strany - BI RADS b, obojstranne bez susp. ložiskových zmien a patol. zhlukov MIK, drobná stac. opacita vpravo v LQQ. Zachytená časť axil bez atyp. LAP
Záver BI-RADS 2 , MMG vyšetrenie o rok.

Doteraz som chodila na MMG vždy v 2 ročných intervaloch (vek 52 rokov) - teraz mám ísť už o rok, je to kvôli nálezu, alebo kvôli rod. anamnéze - matka ca mamae 43r.?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

pravdepodobne máte nariadenú kontrolu iba vzhľadom na pozitívnu rodinnú anamnézu.

BIRADS 2 - benígny nález – negatívny nález, z pohľadu prítomnosti malignity. Odporúčaný je rutinný postup kontroly podľa intervalu skríningu (12, 18, 24 mesiacov).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník