Do koľkého tt sa môže ultrazvukové vyšetrenie robiť vaginálne?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, do koľkého tt sa môže ultrazvukové vyšetrenie robiť vaginálne?

22. 8. mám 1. poradňu a screening. Dnes som 11+0 tt.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v prvom trimestri je určite presnejšie vyšetrenie vaginálnou sondou. Koncom prvého trimestra je však možné plod pekne vidieť aj abdominálnou sondou (podľa hrúbky brušnej steny samozrejme).

Pripravte sa na vyšetrenie tak aj tak. Uvidí sa, akým spôsobom bude vidieť plod lepšie. Je potrebné ho presne zmerať.

A následne Vás počas druhej polovice tehotenstva možno neminie vyšetrenie vaginálnou sondou pri meraní dĺžky krčka maternice - cervikometria.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník