Je môj nález na prsníku nebezpečný?

Zodpovedané
29. jan 2022

Dobrý deň,

včera som bola v mamologickej ambulancií, lebo lekárom sa nezdalo USG prsníka.

Záver: I.dx.mammae: subaerolarne smerom do DQQ je prítomné homogénne hypoechogénne ostro ohraničené ložisko 15x8 mm, avaskulárne, bez akust. Tieňa.Dg. N63 Tu mammae I.dx.v dff.dg BIRADS 3.

Nemám žiadne ťažkosti a ani si hrčku neviem nahmatať. Ani lekár ju nevedel nahmatať, len na sone ju našiel.

Všetko ostatné mám bez patologických zmien. Pýtal sa ma, či nechcem odobrať vzorku. Podľa neho by ešte počkal a sledoval to. Mám prísť o dva mesiace.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu - BI-RADS 3 - pravdepodobne benígny (nezhubný) nález, veľmi nízka pravdepodobnosť malignity.

Nález je potrebné ale určite sledovať. Ďalší manažment je v rukách mamológa, patrí to pod jeho odbornosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník