Je možný VBAC v 38 rokoch?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

v 35 rokoch som rodila cisárskym rezom (akútnym), v 38. budem rodiť svoje druhé dieťa.

Je možné rodiť VBAC alebo vzhľadom na môj vek a predchádzajúcu sekciu je lepšie opäť cisársky?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ si ako pacientka želáte rodiť spontánne, je to možné. Samozrejmosťou je dôkladné poučenie ohľadom rizík vyplývajúcich pri spontánnom pôrode po cisárskom reze ambulantným gynekológom.

Ďalej je potrebné vyhodnotiť hrúbku jazvy ultrazvukom, subjektívnu a palpačnú citlivosť jazvy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník