Je normálne, ak má bábätko väčšie bruško ako hlavu v 37 tt?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

v 36 tt zistili malej, že má väčšie bruško ako hlavičku. Dnes som bola znovu u dr 37+4 tt a bruško je stále väčšie ako hlavička.

Prosím vás je to normálne, nemusím sa báť, že by mala malinká nejakú vadu?

Máme naplánovaný prirodzený pôrod no bojím sa, že hlavičku vytlačím a bruško nie, alebo mám naliehať na cisársky?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

neobávajte sa. Určite by sa vyjadrili, keby sa im niečo nepozdávalo. Bruško môže byť bacuľatejšie, tiež môže byť dieťatko schúlené do výraznejšieho klbka a mať bruško “vypučené”.

Navyše, ak vytlačíte hlavičku a ramienka budú už vonku, bruško sa už len tak šmykne. Je mäkké a poddajné, nie ako hlavička.

Držím palce.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník