Môj drobec je ťažší ako ostatné bábätka v brušku

siposova
5. sep 2012

ahojte , ked som bola naposledy na poradni bola som v 29tt a malý vážil 1400g ... doktor mi hovoril že je o týžden ťažší ako by mal byť... bojím sa že do porodu bude strasne velký a nebudem ho vediet normalne porodiť prirodzenou cestou ...strasne sa bojim cisarskeho a nechcem to .... priatel mi hovori že možno si maly ustali jendu vahu a bude mat okolo 3,5 kg pri porode to bol len taky priklad ze nebude taky velky..... mali ste už niektorá s týmto skúsenosť ? že malý bol v brušku večši ako by mal byt a potom sa mu tá vaha ustalila a zastavila ???

michaela80
5. sep 2012

@siposova moj maly sa narodil v 30+3 s avhou 1750 gr co zodpoveda 33 tt aky by bol pri porode to neviem ale mala bola podla sona vahovo vzdy o 4 dni vpredu a narodila sa v 37 tt s vahou 2300 gr 😝 takze niekde sa to tam riadne zastavilo

kubkatka
5. sep 2012

@siposova netreba porovnavat, moj za necely mesiac pribral v brusku dvojnasobok a teraz za posledny mesiac len asi 50 g a to som v 28.tt. neboj vsetko bude v poriadku, aj ten moj je trosku tazsi, ale pokial ti nepovie lekar, ze je to zle, tak na nic take nemysli a hlavne sa neboj, to by si teraz nemala. drzim palce 🙂

alena16
5. sep 2012

@siposova Tie odhady hmotnosti sú veeeľmi nepresné, čiže určite sa tým neriaď. A ak niesi vyslovene malej, drobnej postavy, tak dieťa porodíš aj normálne. 😉

ela2710
5. sep 2012

@siposova moje deti mali obe v 29.tt vyssiu vahu, maly mal okolo 1600 g a mala este viac, narodili sa maly 3750 g a 50 cm a mala 3850 g a 50 cm, normalne prirodzenou cestou, okrem toho tie sona su dost, ked mi pri Tomaskovi robili sono 1 tyzden pred porodom v nemocnici, tak povedali, ze nema ani 3 kg a narodil sa 3750 g, takze urcite tomu neprikladaj velku vahu a poznam aj maminky co prirodzenou cestou porodili ovela vacsie deticky 😉

beruska141
5. sep 2012

neboj sa, tie odhady ako hovori alena16 su velmi nepresne. u niekoho sa trafia, u niekoho vobec. videla som baby, co 4,5 kilove dieta normalne v pohodicke porodili. este mas zavcasu strachovat sa nad takym, bud rada, ze je zdrave. ked ti povedia v 38 t.t. ze ma 6 kil, potom sa zacni bat 🙂))))

siposova
autor
5. sep 2012

@ela2710 tak to si mala teda pekné detičky 🙂) ja som prvorodička a bojím sa už všetkeho čo sa týka porodu :D .... malý je strašne hyperaktivny a ked si predstavim že je velky chlap už tak ma zalieva pot a bojim sa aj predčasného porodu .....

katecameron
5. sep 2012

tak z toho si nic nerob to vobec nemusí tak byt mne dva tyzdne pred porodom syna dr.vravela ze maly ma straaaasne velku hlavicku podla sona ja som prisla domov s placom ako ja to dieta porodím ked ma velku hlavu ze este skoncím na cisarsom 😀 a vies co ha ha ten maly mal najmensiu hlavicku s mojich troch detí kym tí dvaja mali 35cm 35,5cm malicky mal obvod hlavy 33cma porod som mala najlahsí prave s ním co som stresovala takze aj ta vaha nemusí sediet

hajajanka
5. sep 2012

Ja som mala odhady presne, vaha podla utzv pred porodom sedela s porodnou vahou. Dala som si tu namahu a nakukla som do zapisnika, ktory som si viedla pocas tehu a v 29-tom tyzdni vazila dcera 1 517 gr. Narodila sa v 35-tom tyzdni s vahou 3220 gr a 49 cm.
Prvy syn nemal ani 3 kg, ked sa narodil a jeho porod bol ovela tazsi ako ten druhy. Moja mama vravela, ze podla nej nebol ziadny rozdiel medzi porodmi mna a mojej sestry (3 kg) a mojho brata (4 kg).
Nezatazuj sa vahou dietatka. Ved vzdy je lepsie, ked ma vyssiu vahu, ako keby mal zaostavat 🙂 Vaha babatka nie je jedinym faktorom pre lahkost alebo tazkost porodu. Aj male babatka sa rodia tazko, ak sa daco zomelie. A vela velkych babatiek sa narodi rychlo a lahko.
Drzim palce.

lutia
5. sep 2012

@siposova ja by som sa nad tym moc nezamyslala, aj mne povedal ze je dost velky...bala som sa aky bude porod ale nakoniec sme mali len 2930g 🙂) takze pohodickaaaa 🙂 myslim ze to 100% nie je ze ti povie kolko vazi

ivka_666
5. sep 2012

mne povedali, že bude malá veľká a aj tak bolo.... 4060 g 52 cm.... vyšlo im to presne 🙂

katarinka32
5. sep 2012

no ja som bola dnes v poradni a nasa malinka vazi v 35tyzdni 2200g, dufam a teda si aj myslim ze je to ok. Ale ked pocuvam kamosky tak oni tvrdia, ze vaha na ultrazvuku nie je presna, aj nasa malinka v 21 tyzdni bola o dva tyzdne dopredu s vahou a teraz ma priemer. Netrap sa preto

vonicka
5. sep 2012

tak budes mat vacsie dieta, no a? moj bol o tyzden vopred, narodil sa 4kg, porod normalny, hojenie trvalo tak 3 dni. ak bude tvoj mat 3.5 kg, bude to uplne priemerne dieta, take sa rodia normalne kazdu chvilu, takze si nerob ziadnu hlavu. ani si nepripusti, ze budes mat cisarak a proste ho normalne porodis. ok? 🙂

natalinka98
5. sep 2012

@siposova Mne jeden deň po termíne povedali, že malá má 3,5 kg. Zľakla som sa, že je veľká, lebo som preťahovala 6 dní. Tiež som sa bála a keď sa narodila mala 3 kg. 🙂

bibka1308
5. sep 2012

Mne v 39.týždni povedali 3500 g a nakoniec sa moja druhá dcérka narodila 4 dni po termíne s váhou 4180 g a 53 cm.

zuzimia
5. sep 2012

Odhad vahy ku koncu tehu je s chybou plus minus pol kilo, takze sa vobec netrap. Mne pri starsej nikto nepovedal, ze bude velka a mala rovnych 4500g a 54 cm. Pri mensej sa trafili presne. Proste neries - a ak by babo predsa bolo privelke, cisarsky sa da v pohode prezit, este ziadne babo v brusku nezostalo 😵

oliverka
6. sep 2012

Odhad týždeň pred pôrodom: 3 500 g
Realita po pôrode: 2 850 g
🙂
Rodila som v júli 😉

poseidonka
6. sep 2012

@siposova ja ti poviem tak, mne jeden doky nameral že malý má 1300G a je velký na 31 TT a druhý o týždeň že je to 29 TT a má 1100g 🙂

Takže realita može byť uplne iná, len sa neboj papaj vela zeleninky a bude všetko oki

dagmarvan
6. sep 2012

nic sa neboj moje dieta sa narodilo s vahou 3 950g a porod bol normalny a este aj rychlejsi ako pri prvom dietati ktore vazilo 3 400g.

siposova
autor
7. sep 2012

jaj baby bojím sa čo vám poviem už prichádza na mna asi pred porodná depka :D :D .... len rozmýšlam nad hlúposťami ako to tma bude asi prebiehať a čo malý :D .... ale ked si zase predstavím že konečne ho už budem mať pri sebe tak s aneviem už dočkať ... 🙂)

samuskoo
12. sep 2012

Ahoj moje male malo v 29tt az 1730g takze su aj vedsie mimca hehe...ale ratam aj s tym ze ultrazvuk vzdy ukazuje plus minus neake grami..drzim palce

ejuska79
12. sep 2012

@siposova z toho by som si nic nerobila..moj bol vacsi o 3 tyždne, narodil sa o týžden skor a mal 4 kila a 54 cm,ja mam sotva 54 kilov pri 172 cm... rodila som ho bez epiduralky.. do nemocky som prisla otvorena na 10 cm, prakticky som hned isla rodit, do hodiny bol na svete... vacsie, mensie, to je jedno, hlavne nech je zdrave..tie bolesti su rovnake...mne stale hovorili, ze ma veliku hlavu a vobec to nie je pravda, len ju ma gulatu po muzovi 🙂

mam18_4
12. sep 2012

@siposova ahoj, mne počas celého tehotenstva lekár nepovedal, že by bolo bábo veľm veľké alebo tak (2 dni pred pôrodom, že má 3590 g) a nakoniec sa malý narodil s váhou 4400g - ale bohužiaľ cisárskym, ale to kvôli tomu, že som už mala po termíne a pôrod sa nerozbehol ani po 2 vyvolávačkách. Takže tie merania naozaj nie sú veľmi presné 🙂

siposova
autor
12. sep 2012

no piatok idem na poradnu tak som zvedava co mi doktor povie 🙂) ci ho bude vážiť a či je všetko v poriadku teším sa že ho budem zase po mesiaci vidiet aj ked len na sone 🙂)
inak kamoska rodila minuly týžden chudatko uplne chuducka ona je , a mala mala cez 3 300g a rozpadla sa jej panva nechapem ako je to mozne nikdy som nic take nepocula .. enchapem preco ejj neurobili cisarsky ....

niki0121
13. sep 2012

@siposova Je to len orientačné, nič is s toho nerob. Mne dva dni pred pôrodom povedali, že bábo má 3500g a narodil sa 4150g.

niki0121
13. sep 2012

@siposova Rozpad panvy nemá nič spoločné s váhou dieťatka. je to proste po pôrodna komplikácia. Držím jej palce nech sa dá čím skôr do poriadku.

danieltag
13. sep 2012

ja som dnes bola tiež v poradni a odišla som z nej dosť zaskočená. Dr. mi povedala dosť nepríjemným až uštipačným tónom, že budem mať pekného tučka, aby som počítala s pôrodnou váhou aj nad 4kg, lebo teraz keď som v 32tt už váži 2330g a je podľa všetkých meraní o 2 týždne vpredu. Ešte sa smiala, že aké má "faldy" na krku, že je dobre vyživovaný. Ostala som z toho dosť zaskočená, keďže za 32 týždňov som pribrala 7kg, čo si myslím nie je veľa, ani sa neprejedám ani nejem dajaké tučné jedlá, tak z čoho malý tak priberá??? Vraj je to preto, že si pichám Fraxiparine kvôli riedeniu krvi a ten mi rozširuje cievy, teda aj k bábätku, čím je veľmi dobre zásobené živinami. Vravím si, že hlavne že vyzerá byť zdravý, ale neviem sa zbaviť toho zlého pocitu, že ako ho veľkého odrodím (chcela by som prirodzený pôrod)....... a asi budem musieť kúpiť novú súpravičku do pôrodnice, lebo do tej čo už mám sa isto nezmestí 😖

nikuska265
13. sep 2012

mne týždeň pred pôrodom z ultrazvuku tvrdili,že malá má 3900g, čo som sa ja dosť zhrozila a bola som nervózna, že je taká veliká, ako zvládnem oôrod takého veľkého bába.... a nakoniec sa malá narodila s rovnými 3000g a 49cm, takže ten ich odhad hmotnosti je veeeľmi nepresný, (a to som bola s malou už po termíne)

ivanka1987
13. sep 2012

@danieltag ahoj,presne takto som sa citila asi pred mesiacom ked mi pan doktor povedal ze moj synacik ma v 28tt vahu 1500g a do porodu sa vysplha mozno aj na 5 kg a vsetko mu to bolo take smiesne .preplakala som dva dni ze ako to ja zvladnem,predsa je to moje prve dietatko a pritom som pribrala 5 kg vobec mi to nejde do hlavy.porod terminu mi posunuli uz dvakrat tak som z toho dost nervozna ☹

anjelicek26
13. sep 2012

@siposova - lol nas mal vtedy tiez tolko a narodilo sa 2550g/45cm mini pidi cloviecatko 😝 Plus si ber, ze odhady v brusku - vaha - su strasne nepresne, vobec sa tym nenechaj podesit...

danielaaa212
13. sep 2012

clovek .. uz nevie ci sa bat , ci sa smiat 🙂 .. pripojim sa .. kazdopadne je zaujimava jedna vec.. mam 10 tehotnych kamosiek ... jedna uz odrodena.. a kazda druha vam povie.. ze ma vacsie dieta 🙂 ... aj mne doktorka povedala.. ze maly ma asi o dva tyzdna viac.. lebo v danom tyzdni, v ktorom mi robili ultrazvuk mal o 3 cm viac a nejake gramy navyse.. 🙂 .. tak isto jem normalne.. nebeirem ziadne lieky.. ziadna kamoska tiez nie.. a furt su tie deti enjake velke.. maaaam pocit,ze statistiky sa uz mylia alebo co :D . kazdopadne... lekarka mi povedala.. ze to vobec nemusi byt chyba.. ale genetika po niekom z rodiny, ze mohol byt vacsi.. cize a nemusia menit ani terminy porodu a samozrejme,ze vaha v danom tyzdni este neznamena .. ze to dieta bude zrovna pri porode nejake velke.. ako ja rada hovorim.. istota bude az pri porode :D. netreba si fakt robit tazku hlavu z toho.. podstatne je .. ze deticky , ktore cakame su zdrave , spokojne, aktivne... a porod, nech uz je akykolvek, nech je hlavne uspesny a stastny, aj tak si nenavyberame :D... nejak to len von musi ist. velmi vam drzim palce aaa berte posledne tyzdne .. alebo vlastne vsetky tyzdne hlavne s usmevom a silou. zvladneme to ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre