Je šanca, že nepôjde o zamĺknutý potrat?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

17. januára mi vyšiel pozitivny tehotenský test. Hneď v ten týžden som bola u svojho gynekológa, ktorý ešte nič nevidel, tak ma objednal na dnes. Spravil mi sono, bol tam gestačný vak. Povedal, že akciu ešte nevidí, ale nič sa nedeje. Podľa ultrazvuku som len v 6. týždni. Podľa menštruácie by som mala byť v 8. týždni, ale mám celkom rozhádzaný cyklus. Niekedy mi príde MS na 36. deň, niekedy na 45. deň, inokedy mi vynechá. Prvý deň poslednej MS bol 16. december.

Bola som aj u druhého lekára. Ten mi povedal, že sa jedná o missed abortion, lebo vak ma veľkosť 25 mm a nie je v ňom plod.

Ktorý lekár mohol mať pravdu?

Od môjho gynekológa som odchádzala šťastná a ten druhý ma nastrašil kyretážou.

Je šanca, že nepôjde o zamĺknutý potrat?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som tomu ešte dala šancu. Treba nález skontrolovať s odstupom jedného až dvoch týždňov, kedy by už mal byť plod s akciou srdiečka jednoznačne viditeľný.

Pokiaľ máte tak výrazne nepravidelný cyklus ako píšete, k oplodneniu mohlo dôjsť neskôr a preto je ultrazvukový nález taký aký je.

Držím vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník