Je v poriadku, keď je plod podľa sona o 6 dní menší?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

bola som u gynekologičky na potvrdenie tehotenstva. Na sone bolo vidno plod, je prítomná aj akcia srdiečka. Plod však zodpovedal 6. týždňu + 2 dni. Podľa menštruácie by som mala byť v 7. týždni + 1 deň. Mala som však 32-dňový cyklus.

Vzhľadom k tomu, že sme s manželom mali iba 1 nechránený styk tak viem, že bol 31.1.2023. Kedy však presne prebehla ovulácia, tak to neviem.

Je to v poriadku?

Je odchýlka v týždňoch v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, je to v poriadku. Základom je, že bolo vidieť akciu srdiečka.

K ovulácii došlo asi trošku neskôr a spermie v ženskom genitálnom trakte prežijú aj 5 dní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník