Je veľkosť žĺtkového vaku v poriadku?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

podľa utz som v 6. týždni + 3 dni. Plod a aj akcia srdiečka je prítomná. CRL 6,1 mm a žĺtkový vačok 6,5 mm.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

dané údaje spamäti neviem. Ultrazvukový prístroj pri meraní zobrazí aj zodpovedajúci týždeň tehotenstva.

Bežne sa žĺtkový vak nemeria. Obvykle ho meriame iba pri podozrení na výrazný nepomer medzi ním a gestačným vakom.

Pokiaľ Vás ale gynekológ neupozornil na suspektnú patológiu a je prítomný plod s akciou srdiečka, tak sa neobávajte. Pravdepodobne meria veľkosť žĺtkového vaku podľa jeho zvyklostí rutinne.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník