Vysoké hCG, ale plod nie je dosť veľký. Je šanca, že tehotenstvo bude v poriadku?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

28. decembra som mala menštruáciu, potom sme mali nechránený pohlavný styk v dňoch 9.1. do 14.1.2023.

23.1.2023 som si robila Clearblue a vyšiel pozitívny (1 - 2).
24.1.2023 som dostala presne na deň menzes, ktorý však trval cca 2 dni. Nedalo mi to, tak som si spravila test 31.1.2023 a vyšiel pozitívny (2 - 3).

Chodím k doktorke a tá mi tehotenstvo potvrdila. hCG mám vraj veľmi vysoké, vidí vačok a niečo tam je. Plod sa jej nezdá dosť veľký a vraj by malo vidieť akciu srdiečka. Ja som si 17.22023 zase robila test a vyšlo mi Clearblue pozitívny. Znovu však 2 - 3.

Je tam nejaká šanca?

Sstretli ste sa s niečím podobným?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenské testy sú iba orientačné. Presný je iba odber hCG z krvi a či je jeho odpovedajúci rast.

Aktuálne je potrebné počkať na kontrolný ultrazvuk, podľa ktorého bude jasné, či sa plod vyvíja tak ako má.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník