Kedy mám začať brať Duphaston?

Zodpovedané
10. okt 2022

Peknú nedeľu prajem, pani doktorka,

potrebovala by som poradiť. Momentálne mám kovid a lekárovi sa neviem dovolať. 5. septembra som bola na čistení v nemocnici z dôvodu silného krvácania, na kontrole mi lekár predpísal Duphaston, ktorý mám začať brať na 14. deň cyklu. 26. septembra som začala špiniť, to trvalo 7 dní, následne 5. októbra som začala krvácať, do včera dosť intenzívne, dnes už menej, zrejme menštruácia.

A tu je moja otázka, kedy mám začať brať tie tabletky... či 14 dní od toho špinenia alebo od tej asi menštruácie?

V lekárni mi nevedeli poradiť.

Ďakujem.

Dobrý deň,

prvý deň cyklu považujte prvý deň riadneho menštruačného krvácanie - teda 5.10.

Skoré uzdravenie!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník