Prečo mám špinenie po Ovitrelle?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

na 12. deň cyklu som mala aplikovanú injekciu Ovitrelle. Na 14. deň cyklu som začala mať jemné pobolievanie podbruška a začala som špiniť. Najprv jemne ružový výtok, ktorý postupne prešiel do tmavého až hnedého špinenia. Špinenie trvá stále a to je 17. deň cyklu.

Od dnes mám začať brat Duphaston. Ovitrelle som už raz pichnutý mala, ale takéto niečo sa mi ešte uprostred cyklu nestalo.

Mám toto špinenie brať ako klasickú menštruáciu?

Mám si Duphaston nasadiť podľa pokynov lekára?

S čím to môže súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Duphaston začnite užívať dľa doporučenia. Ide pravdepodobne o ovulačné špinenie, ktoré postupne ustane.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník