Kedy sa vstrebe hematóm vytvorený po kyretáži?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý večer,

som 10 dní po kyretáži a dnes som bola na kontrole. Doktor mi povedal, že maternica sa pekne stiahla, len mám vytvorený hematóm, a to na mieste, kde mi robili cisársky rez pred viac ako dvomi rokmi.

Za aký čas by sa mal vstrebať ten hematóm?

Za akú dobu by ste mi odporučili znovu otehotnieť?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nález som nevidela, neviem aký rozsiahly je hematóm. Ak nie je nález závažný, tak by sa mohol pekne vstrebať do dvoch týždňov. Je to však dosť individuálne, môže to trvať aj dlhšie.

Tehotenstvo najskôr o 3 mesiace od zákroku. Skôr určite nie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník