Môže sa hematóm po cisárskom reze sám vstrebať?

Zodpovedané
12. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Pred dvomi týždňami mi robili cisársky rez, nakoľko som mala pretrvávajúce oblasti v podbrušku na pravej strane. Išla som na pohotovosť, kde mi zistili hematóm na maternici v mieste rezu o veľkosti 69 x 39 x 34 mm. 2 dni si ma nechali v nemocnici, kde mi podávali ATB, Novalgin od bolesti a injekcie na riedenie krvi.

Po 2 dňoch ma pustili domov s tým, že mám v liečbe pokračovať a o 5 dní sa dostaviť na kontrolný ultrazvuk, ako sa ten hematóm správa.

Je možné, že by sa hematóm takej veľkosti sám vstrebal, alebo bude nutná operácia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hematóm, ktorý popisujete je pomerne veľký. Šanca, že sa vstrebe samozrejme je a je reálna.

Určite pokračujte v doporučenej terapii. Základom sú antibiotiká, aby sa náhodou neinfikoval.

Držím palce

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník