Môže mať stres v tehotenstve vplyv na zdravie bábätka?

Zodpovedané
25. jún 2022

Dobrý deň,

som v 28 tt, mám veľmi náročné stresujúce obdobie od začiatku. Toľko týždňov preplakaných. Také stavy, že som nevedela ako ďalej. No postupne sa cez to dostávam.

Myslíte si, že to môže mať nejaký vplyv na bábätko, že bude choré?

Alebo neskôr v dospelosti?

Ďakujem.

Dobrý deň,

to nie. Bábätko si to pamätať nebude.

Dlhodobo stresové obdobie by mohlo negatívne vplývať napríklad na dĺžku tehotenstva z hľadiska predčasného pôrodu a s ním spojenou nízkou pôrodnou hmotnosťou bábätka. Na samotný vývoj nie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník