Zlé tehotenstvo

22. jún 2022

Dobry deň, som v 28 tyzdni tehotenstva, tehotenstvo mam velmi psychicky narocne ale veľmi, to co so prekonala z 28 tyzdnov som nemala cely zivot, koľko krát uzkosti,depresie no proste zla nálada.. myslíte si že to môže uškodiť bábätku? Môže mat nejaky vplyv na bábo v dospelosti? Stretol sa s tym niekto? Ďakujem za rady žienky..

18dada18
22. jún 2022

Ahoj, skus vyhľadať nejakého psychológa, ktorý by ti s tvojimi pocitmi pomohol. Úprimne nie je to vôbec dobre. Samozrejme, že to má vplyv na bábätko. Všetko to, čo cítiš ty tak cíti aj ono. :( drzim palce. Hlavu hore. 🤞😊

autor
22. jún 2022

@18dada18 ved práve boze moj dobry preco som si to uvedomila az teraz..

18dada18
22. jún 2022

Podstatné je, že si si to uvedomila. Tak uz len spraviť prvý krok aby si sa z týchto pocitov aspoň nejak dostala. Myslím, že za to môžu hormony. Neviem ako sa stravujes, ale aj strava by ti mohla pomôcť. Skus co najviac obmedziť jednoduché cukry, viacej zeleniny, pohybu, obklopuj sa ľuďmi, ktorých máš rada. Zabav nejak myseľ, rob čo ťa baví (kresli si, hackuj, vysivaj.. ) drzim palce ❤️

ksebejka
22. jún 2022

Ja som mala prvé tehotenstvo psychicky tiež veľmi náročné a po ňom som na dva roky upadla do depresie. Ale dcéra je milé, zlaté dieťa a nijak ju to nepoznacilo. Má už 4 roky. Neviem, čo ti poradiť, mne pomohli až lieky, ktoré má z toho dostali. Asi len aby si sa sústredila na maličké a dní kedy už budete spolu a už nebudeš tehotná, ale mama 💚

marriannae
22. jún 2022

Ahoj, ja som momentalne v 38tt. Tehotenstvo bolo absolutne katastrofalne pre mna najhorsie obdobie v mojom zivote. Ako psychicky, tak plynuc z toho, samozrejme, aj fyzicky. Casom sa k tomu pridalo aj to, ze som si uvedomovala, ze tymto svojim prezivanim to urcite prenasam aj na babatko, ktore zije vo mne a tym bolo paradoxne moje psychicke prezivanie este horsie. Mala som strasne vycitky voci tomu nenarodenemu, nevinnemu dievcatku… Az som bola na jednej terapii, kde zaznela jedna pre mna velmi podstatna vec, vdaka ktorej uz vycitky nemam. Ano, babatko preziva to co ty, ale tato dusicka si VYBRALA prave TEBA, aby si tymto spolocne s tebou presla. A je tu pre teba, tak ako ty pre nu. Verim tomu, ze vsetko ma svoj dovod, tak ako aj tato situacia. Ja sa s mojou v brusku o tom rozpravam, aj sa ospravedlnujem.. a budem jej to rozpravat aj po narodeni, aj ked bude vacsia. Nepopieram, ze prezivanie v tehotenstve ma vplyv na buduci zivot dietata, ale urcite bude mat vacsie nasledky to ako sa budeme spravat, ked uz budu medzi nami. ☺️❤️

marianarem
22. jún 2022

Ja neviem, na som teda v tehotenstve uzkosti mala, hormony robili svoje. Ale teda nebol to stres, strach z niecoho konkretneho, len uzkostny stav bez specifickeho obsahu. Mavam to aj mimo tehotenstva, no v tehotenstve toho bolo viac. Neviem, ako to mas ty. A teda maly 2.5r je taka slnecna povaha, do koca aj do voza. Ani ako babatko nebol placlivy, ziadne extra koliky, od 2 mesiacov prespaval noc. Sikovne, skvele, zdrave dieta..Co bude v dospelosti, to samozrejme netusim.
Kamoska mala zase depresie v oboch tehotenstvach, v druhom uz bola radsej aj na liekoch. Deti obe velke, zivotaschopne, sikovne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre