Môže sa jednať o mykózu?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu mám opakované svrbenie vonkajších intímnych partií. Liečenie Fungicidin, Canasten krém, Beliema, ktoré zaberali na chvíľu. Lekárka mi dala kortikoidnú robenú masť v lekárni ale po týždňovom liečení znova prišlo svrbenie. Výtok som si nevšimla na nohavičkách počas celej doby, až teraz posledný mesiac som ho pozorovala, už aj so zrkadlom zospodu. Pred menštruáciu som mala hustý biely, akoby sa drobil v rukách a schol, hneď po menzese taký istý. Počas ovulácie som mala výtok skôr číry ale ako želatína, ktorá sa "triasla" a dalo sa to roztiahnuť. To trvalo asi 3 - 4 dni. Teraz mám 12 dní do menzesu a mám znova biely, ale tieto výtoky mi netečú na nohavičky, ale sa len mierne udržujú zvonka na koži a v záhyboch. Keď si skúsim "nabrať" výtok z pošvy tam je mierne biely a redšej konzistencie.

Môže byť toto všetko vaginálna mykóza?

Lekárka mi dáva krémy iba zvonka.

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa popisu by som sa priklonila k názoru kvasinkovej infekcie. Je ju ale potrebné preliečiť aj vaginálnymi tabletami v kombinácii s krémom aplikovaným lokálne.

Vyhľadajte ambulantného gynekológa a konzultujte s ním ďalší postup liečby.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník