Môže sex v tehotenstve bábätku ublížiť?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

som v druhom trimestri a s partnerom mávame sex cca každé 2 týždne. Teraz po 2 týždňoch sme ho mali aj viackrát denne, teda intenzívnejšie. Pociťovala som trošku bolesť pri hlbšom preniknutí. Teraz ma trošku bolí podbruško a pri malej potrebe cítim akúsi svalovicu v pobdrušku.

Mohli sme bábätku nejako ublížiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa, neublížili ste mu. Pohlavný styk je v tehotenstve povolený, ale samozrejme všetko s mierou.

Dajte si teraz pár dní pauzu. Pokiaľ by sa bolesti stupňovali, tak vyhľadajte ambulantného gynekológa alebo najbližšiu pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník