Môžem po vaginálnej infekcii praktizovať masáž hrádze a cvičenie s Aniballom?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V 37. týždni mi zistili zo steru prítomnú Gardnerellu vaginalis. Gynekológ hneď napísal vaginálne tablety Entizolnes. Dnes už je posledný deň a doberiem 10. tabletu.

Dnes som v 38. týždni.

Môžem od zajtra praktizovať masáž hrádze a cvičenie s Aniballom?

Musím ísť na opakovaný ster?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte ťažkosti alebo zápalový šedobiely zapáchajúci výtok, tak cvičiť môžete. Samozrejme s dodržaním hygienických pravidiel.

Je vhodné tiež podporiť pošvovú mikroflóru užívaním probiotík.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com