Je nutné používať na masáž hrádze len oleje na to určené, alebo môžem použiť aj bio 100% kokosový olej?

Zodpovedané
5. okt 2020

Dobrý deň,

zvažujem masáž hrádze namiesto používania Aniballu. Zatiaľ som neskúšala ani jedno a ani druhé, lebo sa má začať až od 36. týždňa.

Je nutné používať na masáž hrádze len oleje na to určené, alebo môžem použiť aj bio 100% kokosový olej?

Môžem použiť aj lubrikačný gel na vodnej báze?

Ďakujem

Dobrý deň,

na masáž hrádze by mal byť používaný olej, s kokosovým olejom nemám skúsenosť, ale vhodný je treba olej z obilných klíčkov.

Je dôležité, aby oleja boli kvalitné a 100%.
Na cvičenie s aniballom je naopak vhodný lubrikant na vodnej báze.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com