Môžem kombinovať Metformin + Inofolic?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

v CAR mi nasadili Metformin - Siofor 500. Cyklus to krásne upravilo, zo 180 dní na 38, pravidelne. Moja otázka ale je, kúpila som si preventívne Inofolic prášok.

Je potrebné ho brať, keď mi Siofor upravil cyklus?

Ovuláciu mám na 20. deň cyklu ale skracuje sa to.

Pomôže ešte nejako pri PCOS, alebo keď pomáha Siofor, nemám to kombinovať?

Je možné, že by boli cykly anovulačné aj keď mám jemné pichanie vo vaječníkoch, hlien je plodný (sledujem podľa Bilingsovej metódy) a vždy od tohto dňa po 14 dňoch príde menštruácia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Inofolic užívať môžete. Obsahuje kyselinu listovú, ktorá je potrebná pre správny vývoj nervovej sústavy dieťatka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník