Infekčnosť po Covide

ednova
4. mar 2021

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Prekonala som covid, stratila som čuch a chuť + som mala opuchnuté prínosové dutiny ( nie ako pri nádche, žeby som smrkala..skôr len opuch a z neho ťažšie dýchanie, po aplikácii spreju do nosa úplne ok, akoby mi nič nebolo) . Po 17 dňoch mi skončila karanténa. Čuch sa mi už skoro vrátil, aj chuť z časti, opuch dutín je miernejší (na prieduškach tiež cítim, že má to poznačilo, aj keď som nemala kašeľ ani teplotu) , ale stále tam je a tak ma zaujíma, či môžem niekoho ešte nakaziť. Bola som v karaténe so spolubývajúcim, bol 2x na pcr teste s odstupom 7 dní a bol negatívny. Aj keď mi už karanténa skončila, ja sa bojím, žeby som niekoho nakazila.. viete mi poradiť či ešte môžem ak po 20 dňoch sa už stretnem s priateľom, alebo nie ? Ďakujem.

hapkova
4. mar 2021

@ednova uz by si infekcna nemala byt ale mozes poziadat o vysetrenie, aby si vedela. Ak ti vyjde test negativny, tak uz infekcna nie si.

ednova
autor
4. mar 2021

@hapkova testy môžu vychádzať pozitívne niekoľko mesiacov, takže testovanie mi neodporučili..oni neukazujú infekčnosť, ale prítomnosť vírusu

danulicek
4. mar 2021

@ednova to by mali ukazovať len PCR, ak sa nemýlim. antigénové nie, hoci zvyknú byť nepresné aj za bežných okolností. ja som skončila karanténu na silvestra, týždeň na to som sa dávala testovať. bola som negatívna.

danulicek
4. mar 2021

každopádne, ak si v karanténe tých 17 dní od pozitívneho testu, podľa všetkého by si už nemala byť infekčná.

ednova
autor
4. mar 2021

@danulicek ja si tiež myslím, že nie som.. ale keď mám stále tie dutiny opuchnuté tak trochu stresujem 😁

danulicek
4. mar 2021

@ednova "poteším" ťa :D prekonala som covid v decembri, doteraz nemám čuch a mám opuchnuté dutiny :( ak si dám kvapky, odpuchnú, ale cítim veľmi, veľmi slabo. odvtedy som bola testovaná asi 6*, stále negatívna 🙂 len ten čuch besný mi chýba :(

ednova
autor
4. mar 2021

@danulicek tak to ma mrzí.. dúfam, že aj Vám to prejde.. mne včera predpísali nasofan, vraj by to malo o pár dní zabrať, tak som zvedavá.. a antigénom si sa testovala ? Ja sa aj bojím ísť, lebo ak tam zase uvidím pozitívny výsledok tak to už asi nerozdýcham 😁

danulicek
4. mar 2021

@ednova áno, chodím len na antigénové - ako mala by som mať teraz tú výnimku 90 dní či koľko, ale keďže sa stretávam stále s ľuďmi v rámci práce, deti chodili do školy a škôlky, pre moju istotu chodím raz za týždeň, ako sa u nás v okrese požaduje. na protilátky som nebola, tak neviem, ako som na tom.

ednova
autor
4. mar 2021

@danulicek tak asi si aj ja zájdem na ten antigéno o pár dní pre istotu, a aj na protilátky sa chystám.. dúfam, že budem mať dosť a stalo to aspoň zato

sam2
4. mar 2021

@ednova som na tom rovnako. Ja som mala trosku silnejsi priebeh ako ty. Pluca stale citim. Sem tam pichaju a mam opuchnute dutiny. Bez kvapiek uz dva tyzdne neviem dychat 🤷‍♀️ Vcera som bola u lekarky a povedala mi ohladom infekcnosti, ze dva tyzdne treba ratat. Ale povedzme si pre istotu tri. Ja som mala prve priznaky 5.2. Ale stale stresujem ci nemozeme byt infekcni 🙈 a testy nam tiez neodporucali ☺️

ednova
autor
4. mar 2021

@sam2 no presne.. ja bez kvapiek vôbec nefungujem.. ale tie čo mi predpísali, nie sú návykové ako tie bežne dostupné na tak by to malo po pár dňoch prestať, tak dúfam, že zaberú lebo je to šialené.. tak ja dokončím asi tých 20 dní a budem dúfať, že nikoho nenakazim.. keď už mi to viac ľudí povedalo, tak hádam to tak bude 🙂

sam2
4. mar 2021

@ednova a mozem sa spytat na kvapky? Lebo ja beriem mucosolvan plus. Ale uz su to takmer dva tyzdne. Dnes som si skusila nedat, pchala som si do nosa zazvor ale musela som si dat kvapky lebo som nevedela dychat 🤷‍♀️
A snad teda uz nie sme infekcne 😂

ednova
autor
4. mar 2021

@sam2 presne toto aj ja.. som si dával mucosolvan plus ( ešte aj dávam niekedy ako doplnok, kým zaberie ten druhý) on je super.. ale ak sa užíva viac ako týždeň vznikne závislosť a tie dutiny neodpuchnu, tak som si nechala predpísať nasofan 50, on nezaberie hneď.. užíva sa 2x denne iba a po pár dňoch by to malo pomôcť.. dopĺňame ho stále ešte mucosolvanom, aby som sa nezadusila, ale už cítim, že ho nepotrebujem tak často, že to zaberá.. ak máte možnosť kľudne si skúste dať predpísať.. mucosolvan treba vysadiť určite

sam2
4. mar 2021

@ednova vsak to. Ze ho nechcem uz uzivat 🤷‍♀️
A dakujem. Dam si ich urcite predpisat ☺️

ednova
autor
4. mar 2021

@sam2 nie je začo, dúfam, že nám pomôže 🙂

tanika
30. apr 2022

@ednova
@sam2
@danulicek kocky ptifim vás vo vám pomohlo po covide na to odpuchnutie dutin ? Nádchu už nemám je tomu dva mesiace a stále tie dutiny nie sú o.k pripuchnute ich mam stále . Morská voda je na to slabá a nechcem si striekať stále pre deti nasivin . Poradite vo vám pomohlo ??? Ďakujem

danulicek
30. apr 2022

@tanika nič, problémy mam stále 😔

ibrunova
30. apr 2022

@ednova antigén ti už neukáže +, ak si nie infekčná.

tanika
30. apr 2022

@danulicek bože ozaj ja som už z toho ns nervy , stále opuchnuté bez nadchy a keď , preplachujem aj Himal. Soľou a vtedy vide číre hlien ale aj krvavé cievky mám totis aj suché sliznice z toho asi , niekde tak spŕchne nos že sa mi aj ťažie dycha . Inak upchaty ho nemam len tie dutiny sú vo vnútri po covide spuchnute . Najhoršie zd ma h toho bolieva aj hlava , aj ako je koreň nosa . No des . Išlo mi to aj do usi sle to už aspoň nie . Inak krvny obraz bez zapalu vytery negatívne viac krat robené . Som na nervy .