Som v 25. týždni a mám otvorenú bránku 1 cm. Je pre mňa bezpečné očkovanie?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

som v 24. týždni + 4 dni a na poradni mi doktor povedal, že mám otvorenú vnútornú bránku 1 cm. Krčok je 4 cm a zatiaľ drží.

Je bezpečné sa dať očkovať proti Covidu-19?

Ešte nemám za sebou žiadnu dávku a ani som ho neprekonala.

Ďakujem

Dobrý deň,

nález nie je ideálny na daný týždeň tehotenstva. Očkovanie by však nemalo mať žiadne negatívne vedľajšie účinky na samotné tehotenstvo.

Poraďte sa ešte so svojim ambulantným gynekológom. On pozná Váš zdravotný stav najlepšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník