Som v 34. týždni a som na 1 cm otvorená. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
14. nov 2020

Dobrý večer,

doktor na poradni zistil, že mám skrátený krčok a som na 1 cm otvorená. Som v 33. týždni plus 4 dní. Mám ležať a mať kľudový režim. Čakám druhé dieťatko a prvé som prenášala.

Čo mi odporúčate?

Je môj krčok v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží na druhu vyšetrenia. Vyšetrenie pohmatom tzv. cervix skóre je subjektívne a má malú výpovednú hodnotu. Oveľa presnejšia a rozhodujúca pre diagnózu hroziaceho predčasného pôrodu je ultrazvuková cervikometria. T.j. meranie krčku ultrazvukom.

Pokiaľ je nameraná hodnota viac ako 25 mm, tak je riziko nízke a kľudový režim je skôr na škodu.

Pokiaľ Vám lekár toto vyšetrenie nerobil, bolo by vhodne ho doplniť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com