Špinenie počas tehotenstva alebo len menštruácia?

Zodpovedané
2. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, je normálne že mi mešká menštruácia už pár dní?

Robila som si aj test a vyšiel negatívny, no dneska ráno po zobudení som si všimla akoby "malé špinenie". Vážne mohlo ísť o pár kvapiek len.

Je možné, že by som mohla byť tehotná, len nemám ešte tak vysoké hCG aby mi to tehotenský test zachytil (odhadom by som teraz mala byť v treťom týždni ak by som bola, preto ešte či nie je skoro na tehotenský test)?

Ďakujem.

Dobrý deň,

tehotenský test si samozrejme môžete zopakovať ešte o dva dni. Ak bude negatívny, tehotná nie ste.

Špinenie môže byť známkou spúšťajúceho sa menzesu.

Prečo ale mešká, bez vyšetrenia neviem povedať. Príčina môže byť objektívna (cysta), prípadne mešká pre vplyvy vonkajšieho prostredia (stres, choroba, námaha, …).

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník