Sú moje výsledky z mamografie v poriadku?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov z mamografie.

Axilly obojstranne voľné. Prsníky symetrické, žľaza s tukovou involuciou len s jemnými pruhovitymi restami F-G štruktúry., žľaza kategórie BIRADS A . Vľavo v HQ na MLC proj.pozorovať diskr.fokálnu asimetriu na ploche o veľkosti 10 mm/ dif.dg. zahustenie žľazy/. Bez evid. expanzívnej lézie a spikulacii obojstranne, bez malígnych mikrokalcifikatov bilat, koža nezhrubnutá, retromamarne a retromamilarne štruktúry nenápadné.
Záver kondenzácia v HQ 1.sin/dif. dg. Zahustenie žľazy.
Ide o nález kategórie BIRADS 3.
Doplniť USG kontrola na našom pracovisku, MMG kontrola o 2 roky.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

kategória BIRADS 3 znamená - pravdepodobne benígny nález, veľmi nízka pravdepodobnosť malignity.

Pre upresnenie nálezu je ešte potrebné absolvovať USG prsníkov podľa doporučenia. Pokiaľ bude aj toto vyšetrenie v poriadku, tak je celkový nález na prsníkoch negatívny z hľadiska malignity a postačí pravidelné samovyšetrenie prsníkov a MMG o dva roky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník