Sú moje výsledky mamografie v poriadku?

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ci sú výsledky mamografie v poriadku?

Axilly obojstranne voľné. Prsníky symetrické, žľaza s tukovou involúciou len s jemnými pruhovitými restami F-G štruktúry, žľaza kategórie BIRADS A. Vľavo v HQ na MLC proj. pozorovat diskr. fokálnu asymetriu na ploche o veľkosti 10 mm /dif. dg. zahustenie žľazy/. Bez evid. expanzívnej lézie a spikulácií obojstranne, bez malígnych mikrokalcifikátov bilat, koža nezhrubnutá, retromamárne a retromamilárne štruktúry nenápadné. Záver kondenzácia v HQ 1.sin/dif. dg. Zahustenie žľazy.
Ide o nález kategórie BIRADS 3

Ďakujem.

Dobrý deň,

BIRADS 3 - pravdepodobnosť benígneho nálezu – 95 %. Odporúčaný je kratší interval kontrolného vyšetrenia (3, 6, resp. 11 mesiacov).

Podľa popisu nemajú podozrenie na patológiu, ale určite je potrebné absolvovať kontroly podľa plánu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník