V 22. týždni sme prišlo o bábätko a robili mi sekciu. Kedy sa môžeme začať znovu snažiť?

Zodpovedané
4. mar 2022

Dobrý deň,

v 22. týždni sme prišli o bábätko. Bábätko malo viacero vývojových chýb (hypoplázia ľavého srdca a ciev, nefunkčný celý vylučovací systém, to viedlo k nedostatku plodovej vody).

V 22. týždni mi teda vyvolali pôrod, ale začala som tak krvácať, že museli robiť akútnu sekciu. Viem, že po "bežnej" sekcii sa čaká s ďalším tehotenstvom 1-2 roky.

Kedy sa môžeme začať snažiť o dieťatko?

Ďakujem

Dobrý deň,

je ideálne počkať jeden rok a následne sa môžete začať snažiť. Maternica stihne dostatočne zahojiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník