Som po spontánnom prirodzenom pôrode. Kedy sa môžme začať snažiť o druhé dieťa?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

som po spontánnom bezproblémovom prirodzenom pôrode a bezproblémovom tehotenstve. Otehotnela som však až po 5 rokoch snaženia. Mám 35 rokov a s ďalším tehotenstvom nechcem dlho čakať.

Kedy sa môžme začať snažiť o dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

po spontánnom pôrode záleží doba otehotnenia viacmenej na Vás.

Z môjho pohľadu je vhodné počkať aspoň 6 mesiacov, kým je prvorodené dieťa výlučne dojčené a tiež aby ste mali vy čas na regeneráciu po tehotenstve a pôrode.

Rozhodnutie je ale na Vás.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com