Zmiznú cysty v prsníku po potratoch samé?

Zodpovedané
16. okt 2022

Dobrý deň,

včera som bola na sone prsníkov (v rámci preventívky, chodím každý rok) a dr. mi našiel v jednom prsníku 3 malé cysty. Pravdepodobne sa mi vytvorili z dôvodu hormonálnych zmien po 2 potratoch (MA) tento rok (posledný len 5 týždňov dozadu) lebo pred rokom som tam nič nemala, žiadne cysty.

Myslíte, že to zmizne samé?

Nepredstavujú žiadne riziko?

Je niečo, čo pomôže sa ich zbaviť?

Ďalšiu kontrolu mám až o pol roka, čo sa mi zdá veľmi dlhá doba, nakoľko za 2 mesiace by sme sa chceli znova pokúšať otehotnieť a neviem či nevadí, že tam stále budú a zas príde nové tehotenstvo.

Ďakujem.

Dobrý deň,

môžu zmiznúť po kojení, ale aj nemusia. Nález som nevidela, preto môžem iba predpokladať, že sa jedná o jednoduché drobné cysty, benígneho charakteru, ktoré budú iba pravidelne sledované a o nič závažné sa nejedná.

Nie sú prekážkou ďalšieho tehotenstva.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník